Etiketler

, , , , , , , , , , ,

 

yelkenli

Çoğu zaman her şeyi yönlendirmek, kontrol etmek ve amaçlarınıza ulaşmak için kendinizi öylesine kaptırıyor, öylesine zorluyorsunuz ki, şayet insanlar bu süreçte sizinle işbirliği yapmaz ise, sizi anlamaz ise veya şartlar hesaplarınıza uymaz ise ciddi anlamda hayalkırıklığı yaşıyorsunuz ve bu hayalkırıklığı sizi mahvediyor. Oysa ki beklentilerinizi bir kenara bırakabilseniz ve olayların kendiliğinden gelişmesine müsaade etseniz o kadar daha kolay olacak ki işiniz!

Geri çekilmek ve hayatın düzeninin olması gerekenleri gerektiği zaman devreye sokacağına inanarak buna müsaade etmek insana nefes aldırır. Olayların beklentilerinizi haklı çıkarması için onları zorlamayın. Bunun yerine beklentilerinizi yeniden gözden geçirin, onları azaltın veya makul kılın. Sürekli hüsran duygusundan kurtulmak için hemen şimdi beklentilerinizi bir kenara koyun ve hayatın dengelerinizi yeniden toparlamasına izin verin. Zorlamaktan vazgeçin, gerekeni yapın ve gerekenin karşılığını bulacağına inanarak kendinizi bir parça rahat bırakın artık.

Hayatınızı sürekli kovaladığınız hedefler ve devamlı gerçekleşmesi için yırtındığınız beklentiler kalabalığına gömmeyin arkadaşlar, hem kendinizi hem hayatınızı boğmayın!Seviyorum sizi 🙂

Not: En güzel ve en sağlıklı et alternatiflerinden biri de pastırmadır. Mümkünse koruyucu maddeler içermeyen, nereden geldiğini bildiğiniz güvendiğiniz pastırmaları tüketin. Çemen kokuyor diye coşmayın yine, o çemende de bin fayda var. Yalnız olduğunuz bir gün  şööle bir çevirin tavada, çıtır çıtır yutun arkadaşlar !