Etiketler

, , , , , ,

ördek

İyimserlik saflık değildir biliyor musunuz? (Saflık da aptallık değildir!)

İyimser olduğunuz zaman, en iyisinin olacağına inandığınız zaman aslında yaptığınız şey, en kötüsünü düşünmenin sizde yarattığı sıkıntıyı, öfkeyi ve karamsarlığı ortadan kaldırmaktır. Böylelikle olumsuza kurban edeceğiniz enerjiyi olumlunun gerçekleşmesini sağlamak için kullanabilirsiniz artık. İyimserlik ufukta iyi şeyler, ya da ne kadar iyi şeyler olabileceğini görmenizi sağlar, ufku açık, görüşü sağlam bir kimse o görüşte ilerlemekte zorlanmaz, yollar ne derece zor ve engebeli olsa da. İyimser olduğunuz zaman her zorluk, her mücadele size heyecan verir, çünkü bilirsiniz ki tüm bunların ardında sizi iyi şeyler bekler. İyimser olduğunuz zaman başarısızlıklarınız veya hatalarınızda takılıp kalmazsınız, devam edersiniz, gelişirsiniz, ilerlersiniz çünkü bilirsiniz ki bu hatadan çıkan ders, bu başarısızlıktan edinilen tecrübe de sizi ufkunuza yaklaştıracaktır. İyimserlik, iyinin hayatınıza girmesine müsaade etmek, iyinin hayatınızı eninde sonunda mutlaka gireceğine inanmaktır. İyimserlik boş umut değildir, size inandığınız doğru yolda ilerlemek için gerekli olan gücü en kolay yoldan sağlayan, en doğal ve en insani içsel kaynaktır.

İyimser olmak bir seçimdir, kötümserliği kenara bırakma seçimidir. İyimserlik cesarettir, her şeye rağmen olumlu duygularla ilerlemeyi göze almaktır. İyimserlik güçtür de aynı zamanda, öfke ve intikam içinden çıkıp iyi niyetlerle doğruya yönelmektir.

Bence siz herşeye rağmen, özellikle de bu günlerde iyimser olmayı tercih edin. Gücünüz yerine gelsin, moraliniz yükselsin ve yüreğiniz bir toparlansın şöyle. Ardından tam gaz hayata devam!

Bence siz iyimserlere inanın, ben daha hiç kötümser birilerinin yarattığı iyi bir şeyler görmedim, ya siz? Seviyorum sizi en iyimser halimle 🙂

Not: Bol su ama iyi su için. En son çıkan su raporuna göz attınız mı? İnternetten okumanızı tavsiye ederim, sular hep sınıfta kaldılar!