Etiketler

, , , , , , , , , , , ,

vapurda serçe

Bildiklerimizi ve becerilerimizi başkalarının faydasına sunduğumuzda kimi zaman düşündüğümüzden de çok şey bildiğimizi fark edebiliriz. Önemsediğimizden fazlası vardır bizde, düşündüğümüzden daha çok işe yarıyordur bazı fikirlerimiz veya yeteneklerimiz. Bunu daha önce fark etmemiş olabiliriz çünkü ne yazık ki bazılarımızın çevresinde bize bunu gönülden hatırlatacak nitelikte dostluklar eksiktir, işyerlerimizde rekabet üstlerimizin bizi gönüllendirmesini veya desteklemesini engeller, sosyal düzen içinde bazı çıkar ilişkileri bizi olduğumuzdan az veya başarısız göstermek için çalışır adeta. Bu nedenledir ki bazen kendi içimizdeki bilgi ve yeteneği daha iyi kavrayabilmenin en güzel yolu onu ihtiyacı olan kimselerin faydasına sunmaktır. Böylelikle düşünebileceğinizden daha fazla mutluluk ve tatmin yaşarsınız. Bu iki taraf için de kazancı gönülden bir ilişki yaratır. Şayet sahip olduğunuz beceri ve tecrübeleri başkaları için kullanırsanız, bu bir tavsiye bir gönülden manevi destek bile olabilir; göreceksiniz ki insanlığa ve hayata katacak çok fazla şeyiniz var. Elbette henüz sahip olmadığınız, başaramadığınız şeyler de vardır hayatınızda, bunun için çalışmaya devam etmelisiniz, kim bilir belki sizde eksik olanı kendi hayatında tamamlamış bir insan da size destek olacaktır bu süreç içinde. Belki onunla uzun süreli bir ilişki kuracaksınız, belki de sadece vapurda yan yana oturup yarım saat konuşacaksınız; ama o kimse size mutlaka bir noktada yardımcı olacaktır. Bunun için insanlara açık olmaya ve hayata açık kalmaya özen gösterin. İnsanların birbirilerine verebilecekleri çok şey var, bu bir dostluk, bir mentörlük, bir destek, bir sohbet, küçük bir tavsiye bile olabilir.

Birbirimizi gönüllendirebilmeliyiz, bu zor değil. Bunu küçük bir kuşun varlığı bile yapabiliyorsa, siz de yapabilirsiniz. Seviyorum sizi 🙂

Not: Zeytin gözlüm sana meylim nedendir? Zeytin ve zeytinyağı tam bir mucize. Organik zeytinyağı tüketin, her gün istediğiniz kadar gerçek (organik, boyasız) zeytin yiyebilirsiniz, kilo yapmaz 🙂 Gün içinde defalarca o korkunç kimyasal sabunlarla yıkanan ellere de en güzel ödül yatmadan önce onları zeytinyağına bulamak olabilir!