Etiketler

, , , , , , , , , , ,

Neden kadınlar günü özel kampanyalarında sadece giyim, ayakkabı ve aksesuara indirim yapılır?

Neden Türk futbolunda taraftarsız maç olayında erkekler kadınlar ile cezalandırılır?

Neden her direksiyon başında ayna açan kadından korkulur?

Neden Kadıköy Belediyesi Evlendirme dairesi nikâh gününü alan yeni evleneceklere şu hediyeyi verir: “Evlilik Çantası”. İçindekiler: çeşitli deterjanlar ve digitürk indirimi??? Ayrıca soyadınızı tutacağınızı söylediğinizde neden nikah memuru şaşkınlıkla eş adayınıza bakıp: “İzin verdiniz mi?” diye sorar???

Neden “Call of Duty” oynayan kadınlar olduğu varsayılmaz?

Neden Femen’i programına konuk eden Cüneyt Özdemir bile “aman programda göstermeyin, yani canlı yayın olmasa benim için hiç mahsuru yok” derken pişkin pişkin sırıtır? Böylece kadınların protestolarındaki amacı ve önemini ortaya koymaya çalışan bir program sunucusu sayesinde olayın tüm ciddiyetini yine alır götürür!

Neden kadınlar “erkek işte “deyip erkekleri yine de affedebilir, ya da hoş görebilirler?

Neden yıllardır yarı çıplak kadınlarla yapılan reklamlardan sonra nihayet birileri çıkıp da yarı çıplak erkeklerle güzel bir bisküvi reklamı yapınca bu erkeklere dert olur ???

Neden insan olarak eşit haklara sahip olmak isteyen her kadın feminist damgası yer?

Neden dünya emekçi kadınlarının kutlaması olan bu gün, kapitalist ellerde bir şarlatanlığa dönüştürülür: Kadınlar gününe özel spa masajları, güzellik bakımları, zayıflama programları ve bolbol çiçek!

Neden kadınlara karşı şiddet dünyada hala en yaygın ancak en az cezalandırılan suçtur?

Neden bizim memleketin en büyük sorunu abazalık?

Neden “kadınlar birer çiçektir” lafını her duyduğumda öğürmek gelir içimden?

Samimi söylenmeyen hiçbir laf, yürekten gelmeyen hiçbir gülüş, gerçekten ne ifade ettiği anlaşılmadan savunulan hiçbir düşüncenin değeri yok.