Etiketler

,

Arkadaşım mailinde kocaman bir yatak almak istediğini yazmış. Bir arkadaşının evinde öyle bir yatakta o kadar huzurlu uyumuş ki, yataktan mı yoksa keyifli geçen ve kendi ile ilgili farkındalıklar yaşamasını sağlayan hoş sohbetlerin verdiği iç huzurundan mı emin değil ama çok iyi uyumuş işte o gece, o yatakta.

Ne kadar büyüse de yataklarımız, cüsselerimizin kapladığı hacim hep aynı! Ama hareketliliğimize müsaade eden bir yatak kadar güzeli de yok doğrusu. Yani hacme bir de alan lazım. Hayatlarımız yeterince kısıtlanmışken, kafeslenmişken gündelik yaşamlarımızın çoğu, bari uykuda rahat debelenebilelim diye geniş yataklar lazım. Sevişmek için lazım o geniş yataklar, doya doya oynaşabilmek için. Çoluk çocuk sevgili ne varsa üstünde zıplayabilmek için de lazım.

Tek başına ya da başkalarıyla fark etmez, o kocaman yatak bizim yüreğimize lazım. Yayılmak, rahatlamak, gülmek, ağlamak, kolunu bacağını kelebek gibi açmak, kanat çırpmak, çırpınmak, özgürlüğün yumuşak sırtına sığınıp bir parça hayal kurmak için lazım.

Rahat uykular uyumak lazım, akıldakilerin iyisi de kötüsü de uykuda çıkmalı. Çıksın ki sabaha tertemiz zihinlerle uyanabilelim. Uyumadan önce otu, çöpü, ne varsa aklımızı per perişan eden, hepsini cin çıkarır gibi çıkarmak lazım uykuda. Ve bunu yaparken bedenimizin altında bize yeterince yer sağlayan anlayışlı geniş bir yatak lazım.

Reklamlar